Blanická školka

Sigma pro Dobré místo pro život

20.11.2010

V pondělí 22.11. od 16ti hodin budou ve stánku Dobrého místa pro život na Dolním náměstí v Olomouci u kluziště prodávat fotbalisté Sigmy Olomouc. Pavel Šultes, Michal Hubník, Tomáš Janotka a Aleš Škerle propůjčili své tváře Blanické školičce – www.blanicka.com, která poskytuje zázemí dětem s autismem, downovým syndromem a jinými, kombinovanými vadami.

Ve školce je 17 dětí a dostat se do této školky je téměř nemožné, přitom poptávka je obrovská. Paní ředitelka Jan Malá každým rokem odmítá desítky žádostí. Snem patronů Blanické školičky je našetřit této školičce takovou částku, aby si školka mohla zrekonstruovat půdu a rozšířit své služby o celou jednu třídu. Blanická školka si vzala na stánku službu službu týden od 13.prosince a bude prodávat mimo kalendářů a cukroví DMPZ také své podkovičky pro štěstí.

V uplynulém týdnu se na stánku ve službách vystřídali bratři Kaňkovští, kteří vybírali pro dětský domov, Luděk Sofka s přítelkyní Ivetou pro ranou péči v Olomouci a Jan Holpuch s Markem Pazderou pro azylový dům v Sokolské ulici. V příštím týdnu se na stánku dopoledne objeví v pondělí TREND vozíčkářů, odpoledne fotbalisté Sigmy, v úterý opět dopoledne TREND vozíčkářů, odpoledne fa Zafi, v dalším týdnu se těšíme na kanoisty a další sportovce o kterých budeme včas informovat. Zajímavostí je dražba 2.prosince, kdy má službu ředitel Makra pan Aleš Dopita, který se od ledna stává patronem Tyflocentra Olomouc. Bude dražit dres hokejisty Jiřího Dopity, kterému děkujeme taktéž za podporu.

Za Dobré místo pro život…

Věra Novotná
TOPlist