JITROCEL / Terezka

Terezka se narodila 11.2.2004 jako naše první dítě. Porod proběhl císařským řezem, protože byla zadečkem dolů.
Těhotenství probíhalo normálně, genetická vyšetření dopadla vždycky dobře. Proto jsme nečekali žádný problém. Po porodu nám přinesli Terezku, která měla nožičky v pravém úhlu k tělu, byly úplně napnuté a nešli ani od sebe. Hlavičku vyvrácenou dozadu… prý jen poporodní ztuhlost, u dětí narozených koncem pánevním normální. To se za chvíli rozcvičí.
Začali jsme s protahováním už v porodnici a po propuštění Vojtova metoda 4 x denně. Diagnózy se sypaly ze všech stran. Po veškerých dostupných testech a vyšetřeních, které probíhaly celé 3 roky i v Motolské nemocnici, jsme se nedozvěděli co Terezce vlastně je. Aby měla nějakou diagnózu, je označena jako DMO.
Pro nás rodiče to bylo nesmírně náročné období, plné nejistoty do budoucna. Měli jsme jedno největší přání, ať už to s naší dcerou dopadne jakkoliv hlavně aby byla šťastná. Dnes je Terezce 13 let, všechno co umí má tvrdě odpracované. Jezdí na invalidním vozíku, ujde pár kroků v rovném terénu o berličkách. Naštěstí má intelekt v pořádku. Navštěvuje Waldorfskou základní školu, balet pro vozíčkáře a hlavně je usměvavá, optimistická a šťastná.
Naším cílem je dopřát jí co největší samostatnost, to ovšem nejde bez rehabilitace, která je finančně nákladná. Terezka nic nefláká. Vždycky cvičí poctivě, a ze svých pokroků má upřímnou radost.

Pomoc pro Terezku

Bankovní spojení - FIO banka, a.s.,
č. účtu: 2600983900/2010
VS: 2009002

Terezka
TOPlist